Najlepsze kreatyny dla początkujących kulturystów

Pomoc w wyborze odpowiednich odżywek i suplementów diety potrzebna jest przede wszystkim początkującym sportowcom, którzy nie mają dostatecznie dużej wiedzy w tej dziedzinie. Warto zatem zwrócić uwagę na kreatyny, które uznawane są za najlepsze dla początkujących kulturystów.

Specjaliści nie są zgodni co tego, czy po kreatynę powinni sięgać początkujący kulturyści. Niektórzy uważają bowiem, że na początek wystarczy właściwy trening i zmiana diety, jednak nie sposób zaprzeczyć temu, że stosując kreatynę można osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Zwolennicy takiego rozwiązania polecają przede wszystkim monohydrat kreatyny. Ta forma kreatyny jest obecnie najpopularniejsza, co oznacza, że została wnikliwie przetestowana, a jej działanie jest doskonale znane. Początkujący kulturyści powinni wybierać czysty monohydrat, bez żadnych dodatków. Jednak także i tej kwestii specjaliści nie są do końca zgodni. Niektórzy z nich zwracają uwagę na to, że bardzo dobre efekty można osiągać także poprzez wybór kombinacji kilku form kreatyny, które także są teraz bardzo popularne. Takie mieszkanki można bez trudu znaleźć w sklepach oferujących preparaty dla sportowców.

kreatyny dla kulturystow

Warto mieć na uwadze fakt, że kreatyna uznawana jest za jeden spośród najbezpieczniejszych suplementów wspomagających rozwój masy mięśniowej. Z tego względu początkujący sportowcy nie muszą obawiać się stosowania także innych form kreatyny, na przykład jabłczanu albo cytrynianu. Najważniejsze jest odpowiednie dawkowanie i przyjmowanie kreatyny we właściwym czasie.